ICQ v šikovné mobilní aplikaci

8. 12. 2011 Čt 3:22

ICQ se konečně dostává i na mobilní telefony, respektive na současně nejpoužívanější „smartphony“. ICQ Mobile umožňuje uživatelům nejen připojení ke komunikační aplikaci ICQ, ale také k propojení účtů z Facebooku, Googlu nebo AIM! Účty se dají nakombinovat a seznam pro konverzaci se dá synchronizovat i se seznamem kontaktů v samotném telefonu.

Aplikace ICQ Mobile dominuje jednoduchostí a příjemný vzhledem. Je zde dostupná také česká lokalizace, tudíž se není třeba obávat určitých komplikací s neporozuměním textu v nastavení appu. Aplikace taktéž využívá Push notifikace (C2DM), které rapidně snižují spotřebu baterie, což se řadí mezi zásadní problémy některých mobilních zařízení.

Uživatelé Androidu mohou stahovat s Android Marketu nebo z odkazu zde, kde se uvádí aplikace pod názvem „ICQ messenger – free chat“. Jestliže vlastníte iOS mrkněte na Apple market, kde se o ICQ Mobile mluví jako o „ICQ messenger – free chat with address book, ICQ, Facebook and GoogleTalk contacts“, zjednodušený odkaz je zde.

Komentáře