Opera přichází s plnou podporou CSS 3

8. 12. 2011 Čt 3:20

Vývojáři vydali novou verzi internetového prohlížeče Opera, pod označením Opera 11.60. Nově aktualizovaný software přináší hned několik novinek. První je podpora kaskádových stylů třetí generace (dále jen CSS 3), které ještě do teď nejsou optimalizovány pro všechny prohlížeče. Nicméně seznam hříšníků se již krátí. Vývojáři také dodali nové HTML 5 jádro Ragnarök, jež dodává mnohem lepší optimalizaci v připravované technologii HTML5. Ta je již hotova, nicméně optimalizace některých browserů opět vázne.

Původní plán byl dostat tyto novinky až do Opery ve verzi 12. Nicméně vedení norského vývojářského týmu ASA rozhodlo jinak. Změny si tedy můžeme vychutnat již teď. Stáhnout si nový prohlížeč můžete na oficiálních stránkách produktu.

Doplňky pro Internet Explorer

8. 12. 2011 Čt 3:17

Ačkoliv je Internet Explorer zřejmě nejvíce pomlouvaným prohlížečem, stále se zde najde masivní sorta lidí, která IE používá. A když už se jedná o velká čísla, proč náš (ne)oblíbený prohlížeč dál nerozšiřovat. Sice je to spíše jako posílat pozvánky do pekla, ale nějaké ty doplňky by mohly být přeci jen zajímavé. Server Root.cz nabádá programátory C++, právě k tvorbě rozšiřovacích modulů pro Internet Explorer. Zajímavý článek se spoustou popisku můžete najít zde.