Vyšla nová verze CMS WordPress

14. 12. 2011 St 3:22

Jeden z nejpoužívanějších redakčních systémů u nás se dočkal další aktualizace. Z často aktualizované verze 3.2.1 byl včera večer aktualizován Wordpress na verzi 3.3. Nová aktualizace přináší do systému lepší optimalizaci pro dotykové displaye, tablety a potažmo i mobilní zařízení. Novinkou je také nový drag-and-drop uploader nebo vysouvací menu. Vše je zahaleno v moderním využití technologie Ajax, která pomalu ale jistě předhání webový flash. Novou verzi můžete stáhnout na oficiálních stránkách produktu.

Flash ohlásil konec pro mobilní zařízení

9. 12. 2011 Pá 3:22

Prekérní situaci nastolili vývojáři společnosti Adobe, když před pár dny oznámili ukončení podpory Adobe Flash Playeru pro mobilní zařízení. Což znamená, že s rostoucími požadavky webových stránek, již nebudou mobily připraveny pro něco jako je Flash animace. Jenže co teď? Flash je u konce a největší konkurent HTML5 není zcela připraven. Ačkoliv se počítalo s jasnou náhradou HTML5 a CSS3 za samotný Flash, o funkcích které nabízela společnost Adobe se může HTML5 jen zdát.

Pravdou je, že HTML5 se neustále rozšiřuje a spolu s CSS3 a JavaScriptem (respektive Ajaxem) je solidním konkurentem Flashe. Nicméně všechny prohlížeče pátou generaci HTML nepodporují a to jest dosti závažným problémem. Jedno je však jisté HTML5 je momentálně vítězem, a však jen proto, že Adobe opustilo své pozice. Teď je třeba čekat, až bude HTML5 a CSS3 stabilní.

Firefox chystá skryté aktualizace

8. 12. 2011 Čt 3:26

Vývojáři prohlížeče Mozilla Firefox se nechali zřejmě plně inspirovat novou vymožeností Google Chromu – „skryté aktualizace“. Tahle vymoženost nenabádá uživatele ke stažení nové verze prohlížeče, ale stahuje ji automaticky. Předchází se tak pravděpodobnosti, že uživatelé budou používat zastaralé verze programu a zobrazování některých nových stránek se jim zkomplikuje.

Skryté aktualizace plánuje vývojářský tým vydat spolu s Firefoxem 10, který je podle vše plánován na začátek příštího roku. Některé zdroje však hovoří o potencionálním zpoždění. Uvidíme

Youtube se převlékl do nové podoby

8. 12. 2011 Čt 3:25

Nejnavštěvovanější video portál na světě Youtube.com se převlékl do nového designu. Od samého počátku se web takhle radikálně nikdy nezměnil, vždy docházelo jen na kosmetické úpravy. Nyní se struktura titulní stránky změnila úplně. Za tímto oživením stojí nový majitel portálu, společnost Google.

Podle dosavadních analýz a veškerých statistik se na serveru Youtube.com přehraje za 24 hodin dohromady 3 miliardy videí, a to je nutno uznat slušná porce. Web tedy potřeboval změnu jako sůl. Pravda je, že už pomalu všichni na světě Youtube znají a jsou jen hrstky lidí ze starší generace, kteří videa nemají potřebu vyhledávat.

ICQ v šikovné mobilní aplikaci

8. 12. 2011 Čt 3:22

ICQ se konečně dostává i na mobilní telefony, respektive na současně nejpoužívanější „smartphony“. ICQ Mobile umožňuje uživatelům nejen připojení ke komunikační aplikaci ICQ, ale také k propojení účtů z Facebooku, Googlu nebo AIM! Účty se dají nakombinovat a seznam pro konverzaci se dá synchronizovat i se seznamem kontaktů v samotném telefonu.

Aplikace ICQ Mobile dominuje jednoduchostí a příjemný vzhledem. Je zde dostupná také česká lokalizace, tudíž se není třeba obávat určitých komplikací s neporozuměním textu v nastavení appu. Aplikace taktéž využívá Push notifikace (C2DM), které rapidně snižují spotřebu baterie, což se řadí mezi zásadní problémy některých mobilních zařízení.

Uživatelé Androidu mohou stahovat s Android Marketu nebo z odkazu zde, kde se uvádí aplikace pod názvem „ICQ messenger – free chat“. Jestliže vlastníte iOS mrkněte na Apple market, kde se o ICQ Mobile mluví jako o „ICQ messenger – free chat with address book, ICQ, Facebook and GoogleTalk contacts“, zjednodušený odkaz je zde.