Google Chrome 21 nově s podporou kamery a mikrofonu

22. 3. 2012 Čt 9:39

new-chrome-logo Google vydal novou verzi internetového prohlížeče Chrome s číslem 21. Opravuje jako v každém updatu větší množství chyb a snaží se vylepšit celkovou stabilitu programu. Kromě toho však do nové verze přibyla také podpora getUserMedia API. Z čehož vyplývá, že uživatelé již nebudou muset stahovat rozšíření pro kamery a mikrofony, ale například videohovory budou moci uskutečnit přímo v prohlížeči na webové stránce. Tuhle novou featuru můžete vyzkoušet například na aplikaci HTML 5 Webcam Toy, kde si jednoduše zapnete kameru v prohlížeči. Vypadá to, že nad samotnou technologií Flash se opravdu hromadí mračna.

E-čtečka Kindle je v Česku jedničkou

21. 3. 2012 St 10:00

Před pár týdny proběhla na serveru Root.cz anketa ohledně využitelnosti e-čteček v České republice, tedy ohledně značek jež uživatelé používají. Trochu očekávaně zaujalo první příčku Kindle, který využívá více než 73 % lidí u nás. Hluboce pod prvním místem, tedy na místě druhém se ocitá PocketBook s pouhými osmi procenty. Tedy značně méně než dominantní Kindle. Zbytek je jen výkřik do tmy. Mrkněte na celkovou anketu.

anketa

Zdroj: root.cz

Google Chrome 20 k dispozici ke stažení

20. 3. 2012 Út 14:14

Google vydal novou (kulatou) verzi internetového prohlížeče Google Chrome. Podle dosavadních informací vývojáři opravili 22 bezpečnostních chyb, což by nám mělo zajistit ještě bezpečnější vyhledávání a surfování na internetu. Na chyby, jež analyzovala komunita, a které mimo jiné Google lukrativně odměňuje se příliš nedostalo. Na kompletní seznam změň oproti předešlé verzi, se můžete podívat - zde.

Vyšel Firefox 12 s tichými aktualizacemi

19. 3. 2012 Po 18:40

Společnost Mozilla vypustila do světa novou verzi oblíbeného prohlížeče Firefox, pod číslem 12. Kromě klasických oprav chyb z předešlé verze nebo pár drobností v kolonce „doplňky“, jsou k mání v nové verzi také tzv. „tiché aktualizace“. Jedná se o proces aktualizace, o němž samotný uživatel neví a program se tak aktualizuje automaticky při vydání nové verze. To lze samozřejmě omezit v nastavení Firefoxu. Tuto vymoženost má také Google Chrome.

HTML 5: Drag and Drop aneb, automatický upload obrázků

18. 3. 2012 Ne 8:57

HTML 5 patří mezi nejočekávanější verzi značkovacího jazyku HTML. Jedná se o tzv. revoluci v tvorbě webových stránek, neboť pátá verze je spolu s CSS 3 brána jako nástupce flash animací. HTML 5 je však stále ve stádiu vývoje a stabilita určitých funkcí v některých prohlížečích kolísá. Pojďme si však předvést, jak by mohla vypadat funkce Drag and Drop, nebo-li automatický upload obrázků přímo na sever. Featura spočívá zkrátka jen v tom, že si libovolný obrázek přetáhnete do vyznačeného okna. Následně se vám „image“ nahraje na server, přičemž ještě před tím se zobrazí miniatura. To usnadní zdlouhavé připojování na FTP či funkce redakčního systému. Demo si můžete vyzkoušet – zde.